ЗабаваИнфо за Млади
176

PARAMORE TRIBUTE by Red18

Вечер полна со адреналин и носталгија! Red18 преку музика ќе му оддадат почит на легендарниот бенд Paramore!

Датум: 09.03.2024
Време: 20:00ч
Место на одржување: Станица 26, Скопје

Red18 носи свој талент и страст на сцената, создавајќи наелектризирана атмосфера што ќе ве држи на нозе од почеток до крај.
Без разлика дали сте hardcore фан на Paramore или едноставно сакате енергично шоу во живо, на овој трибјут присуството е задолжително!

Влезници само на врата по цена од 200ден. Поканете ги вашите пријатели да ја споделат возбудата.
Членовите на Red18 порачуваат: „Ајде да се здружиме и да ја прославиме музиката што формираше една генерација.“
Подгответе се да рокате со Red18 и да ја искусите музиката на Paramore како никогаш досега!

Повеќе слични објави

Најпосетувани објави