ОХРИД СЕГАСпорт
294

Голема победа на кадетите на ГРК Охрид во 5тото коло во Ресен!

РК Преспа Вардар – ГРК Охрид (16:22) 30:43
Најдобри поединци во победничкиот тим беа Никола Стефаноски со 10, односно Дамјан Недески и Јулијан Матески со по 9 погодоци, како и голманот Матеј Крстески со 13 интервенции!
Синоќа младинците на ГРК Охрид беа поразени во спортската сала Нико Нестор од тимот на РК Струга со 37:31.

Повеќе слични објави

Најпосетувани објави